מחנה, סדנאות וקייטנות קיץ / חגים / בחופש הגדול לפיתוח חשיבה יצירתית - כיף בשילוב חיזוק יכולות, בשיטת סייסיי של דר אייל דורון

הכרה עולמית

ד"ר אייל דורון מספר:

בטקס מרשים בהלסינקי, פינלנד, הוכרזנו רשמית כאחת ממאה שיטות החינוך החדשניות בעולם! אחרי נסיעות שלי לפינלנד כדי לחקור ולראות מקרוב את פלא החינוך שם, אני נרגש לקבל הכרה על מה שאנחנו עושים כאן. לפני שש וחצי שנים עזבתי הכל והלכתי ללמד בכיתות ברמת הגולן, כדי להבין מקרוב בעצמי מה קורה. הקדשתי מאות שעות לפגוש ילדים מחינוך דתי-תורני, דתי-ממלכתי, חילוני, בני-נוער בסיכון, מחוננים, ילדים ובני נוער בבית-שאן, שדרות, ירוחם, ג'וליס, עכו, בקריות, בסביון, ביפו, במרכז, בצפון ובדרום. עוד ועוד קבוצות ותרבויות. הצטרפו אלי אנשים מדהימים, מנהלות ומנהלי בתי-ספר, הורים וחוקרים שותפים שעזרו לי ועדיין עוזרים להוביל עבודה לא פשוטה ומאתגרת בשטח. הצלחנו, נכשלנו, חקרנו ולמדנו, ואנחנו עדיין מנסים להבין. דבר אחד בטוח: כל אחד יכול וחייב לפתח את היצירתיות שלו ואת היכולת שלו לפתרון בעיות.

SEISEI, מאיפה הכל התחיל?

ד"ר אייל דורון

רציתי לפתח שיטה שתעזור לכל ילד ללמוד לחשוב אחרת ולמצוא את הדרך המיוחדת שלו לזוז בעולם. SEISEI - השם שואב את ההשראה שלו מביטוי בעולם החקלאות היפני, ומשמעותו להיות בתנועה ובצמיחה מתמדת. הצוות שהצטרף אלי מורכב מאנשים שכל הזמן ממשיכים לחפש, לדייק את דרך החשיבה שלהם ומזמינים את כל מי שהם פוגשים להיות חלק מהחוויה הזאת. מקור הגאווה המרכזי שלנו הוא היכולת לטפח שורה של כישורים משלימים בקרב הילדים והמורים כדי לטפח חשיבה יצירתית ברמת שפת אם. השיטה כוללת 248 תרגילים, בכל אחד מהם יש רבדים שונים של אתגר ועומק שבמשך שנים נבדקו בקרב מגוון עצום של אוכלוסיות, גילאים ותפקידים.

ד"ר אייל דורון, מפתח השיטה

עוד קצת עלינו

פיתוח תבונה יצירתית, מיומנות בינאישית ותעוזה


אודות מפתח השיטה

אודות מפתח השיטה

מפתח השיטה - ד"ר אייל דורון, חוקר חשיבה יצירתית ומוכנות לעולם החדש, שימש כיועץ של האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך, מוביל את החטיבה הבינתחומית לפסיכולוגיה ורוח בבית הספר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי ואת התוכנית "Creativity in Action" בבית הספר להכשרת מנהלים במרכז הבינתחומי.

מטרת שיטת SEISEI

מטרת שיטת SEISEI

פיתוח חשיבה יצירתית ותעוזה בקרב מבוגרים, ילדים ובני נוער לטובת התמודדות עם עולם דינמי, מורכב ומלא הזדמנויות. השיטה מבוססת על מחקר אקדמי ונוסתה בהצלחה בעבודה עם אלפי ילדים ובני נוער ממגוון אוכלוסיות ברחבי הארץ.

למה השיטה עובדת?

למה השיטה עובדת?

השיטה יוצרת שינוי תודעתי מתמשך. הרצף הלימודי, קרי תרגול יומיומי מועט והתבוננות עצמית חווייתית, מביא להפנמה ומעצב את התפיסה שלנו את עצמנו ואת העולם. הרצף הלימודי מתרחש בכל מפגש עם אחרים ובכל מפגש עם עצמי.

מהי יצירתיות עפ"י שיטת SEISEI?

מהי יצירתיות עפ"י שיטת SEISEI?

יצירתיות היא "שריר" שניתן לפתח, השקפת עולם שניתן ללמוד ולתרגל במטרה להגיע לחשיבה יצירתית ברמת שפת אם. SEISEI רואה את היצירתיות כתפישת חיים הוליסטית ורב-מימדית.

מהות השינוי?

מהות השינוי?

לימוד שיטת SEISEI משנה את הלומד, את הלך הרוח שלו ואת הגישה שלו לחיים. השיטה מטפחת את המוטיבציה הפנימית של האדם, מציתה את סקרנותו ברמה היומיומית והופכת אותו לפרו-אקטיבי: אדם ער לסביבתו, כזה שמייצר קישורים וחיבורים מכל הנעשה סביבו, ומפיק את המקסימום מהזדמנויות קטנות כגדולות.

למה אני צריך את זה?

למה אני צריך את זה?

שיטת SEISEI מלמדת כלים מעשיים ורלוונטיים לפתרון בעיות בכל תחומי החיים. חומר הלימוד אינו מהווה חומר להשראה בלבד - ההשראה משרתת את פתרון הבעיה, מחזקת את הלומד ועוזרת לו להתמיד.

מחקר של IBM שאל 1541 מנכ"לים מ-60 מדינות ו-33 תעשיות:

"מה התכונה הקריטית ביותר להצלחה עתידית?"

התשובה: יצירתיות!

קהלי יעד

מה אנחנו יודעים לעשות?

פעילויות בחופשות

פעילויות בחופשות

מחנה קיץ, מחנה פסח, קייטנות ומפגשי פעילות חשיבה יצירתית המתקיימים עבור ילדים בגילאי א-ח בכפר-הירוק, בתל אביב ומספר מוקדים ברחבי הארץ.

פעילויות בהייטק

פעילויות בהייטק

קייטנות חשיבה יצירתית מותאמות פדגוגית לערכי חברות וארגונים. תכנון, ניהול והפקה של פעילויות ילדי עובדים בחופשות. אתם מגדירים את הצורך ואנחנו באים לעבוד איתכם

בתי ספר

בתי ספר

שנים רבות של הדרכות מורים, סדנאות והעברת כלים מרכזיים להקניית יכולות חשיבה יצירתית אצל התלמידים, המורים וצוות הניהול.

המנחים שלנו

איכות אנושית, יצירתיות, סקרנות ואמפתיה.

אחד התנאים החשובים ביותר לפיתוח יצירתיות וחשיבה גמישה בילדים הוא האקלים הסביבתי, שאנו מקפידים עליו ללא פשרות. נבחרת המנחים שלנו עברו מיונים והכשרה מקיפה על מנת שיוכלו לספק סביבה תומכת ומאפשרת, מעודדת וסבלנית אך מאתגרת עבור הילדים. ניתן דגש גדול על בגרות נפשית, יכולת לאמפתיה, שאיפה למצוינות אישית, חן וקסם אישי, אהבה לילדים וסקרנות טבעית. אנו גאים מאוד במנחים שלנו שנודדים בכל רחבי הארץ ומתגייסים לפרויקטים חברתיים וליוזמות מקומיות.

המלצות

אמרו עלינו

איך אומרים SEISEI ב'לופרית'? הכנות על הלופר במשרד

אנחנו ב SEISEI כבר רוצים להתחיל את החופש בשביל התכנים הכי מעניינים והמדריכים המיוחדים שיש לנו בשביל ילדי כיתובת א' עד ו' השנה, בקייטנת SEISEI בכפר הירוק ובתל אביב. צפו בסירטון וכנסו לקצב איתנו:  

מאחורי הקלעים SEISEI בחופש הגדול 2018 - הקייטנה בתל אביב/הכפר הירוק

מונופול - לא מה שחשבתם! צפו בסירטון מתוך ערוץ היוטיוב של SEISEI והפעם  - חמישה דברים שכנראה לא ידעתם על המשחק הפופלארי מונופול: שיטת SEISEI היא פרי פיתוחו של ד"ר אייל דורון, חוקר ומפתח חשיבה יצירתית ומוכנות לעולם החדש. דורון משמש כיום כראש החטיבה לפסיכולוגיה ורוח בבית-הספר לפסיכולוגיה...

קיץ משנה חיים - קייטנת SEISEI 2018 יוצאת לדרך

קיץ משנה חיים כמו בכל קיץ, אנחנו נרגשים מחדש להזמין את הילדים לחוויה שתפתח את היצירתיות ואת הסקרנות שלהם. הכנו עולם מסתורי ומסקרן שממתין לכישרון של הילדים, ושל המנחים שלנו, שיוצאים יחד לחוות חוויות בלתי נשכחות ואתגרים שמציתים את הדמיון. כמו בכל קיץ, גם הפעם, יש לנו נושא מרכזי שבו נתמקד: SEISEI...

 
דרושים